OCT 29

Jaką ochronę przed słońcem wybrać?
Opublikowany przez: Waldemar Terlicki | Tagi: dom, dekoracja wnętrz, okna, drzwi | Data: 2017-05-09

Nie jest tajemnicą, iż w okresie zimowego znużenia bardzo krótkim dniem oraz permanentnym brakiem naturalnego światła, staramy się wykorzystać każdy słoneczny dzień, aby naładować nasze akumulatory.

Wiosną czy latem jest jednak zupełnie odwrotnie.

Gdy topnieją ostatnie śniegi, a dzień staje się dłuższy, zazwyczaj towarzyszy temu intensywnie świecące słońce. Wówczas to, co chodzi nam po głowie, to zasłonięcie wszystkich okien i uwolnienie się od upału i oślepiających promieni. Jeśli jednak nie dysponujemy tym luksusem, trzeba zdecydować się na montaż rolet i żaluzji.

Nie trzeba rzecz jasna instalować obu tych systemów w naszym domu, ale nie ma też przeciwwskazań aby tego nie robić. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o żaluzje raczej przegrają z roletami w pojedynku na elegancki i stylowy wygląd, ale z pewnością odwdzięczą się wyższą funkcjonalnością.

Można je szybciej podnieść, w razie potrzeby wyjrzeć jedynie przez jeden szczebel oraz co najważniejsze - regulować natężenie światła wpadającego do mieszkania. Rolety z kolei raczej łatwo zbierają zanieczyszczenia i trudno je wyczyścić. Dają też mniejsze możliwości regulacji natężenia światła.

Plusem jest natomiast to, iż wybór kolorów i faktury rolet daje sporo opcji w zakresie wystroju wnętrz. Na co zatem się zdecydować? To zależy od potrzeb i gustów. Pewne jest natomiast, iż oba systemy przeciwsłoneczne doskonale spełnią swoje zadanie.

Fotografie:

dom

dekoracja wnętrz

okna

drzwi

Mikola Teresa Zuchowicz

ul. Woronowicka 4
54-016 Wrocław
tel. 71 349 27 01
tel. 71 349 19 81
fax. 71 349 20 88

http://www.mikola.pl

Twój komentarz