OCT 29

Remont kabiny prysznicowej - samodzielnie czy fach
Opublikowany przez: Waldemar Terlicki | Tagi: dom, remont, wnętrze, wykończenie, akcesoria, meble | Data: 2017-09-11

Wielu panów domu ma talenty "złotej rączki" i zabiera się za remont samodzielnie.

Jeśli jest to tylko remont samej kabiny prysznicowej bez wymiany armatury to można to zrobić we własnym zakresie po uprzednim dobrym przygotowaniu materiałowym i teoretycznym.
Remontując kabinę prysznicową warto pamiętać o wcześniejszym zapoznaniu się z ofertą kabin na rynku - myśleć nie tylko o tym co nam się podoba ale też co pasuje do naszej łazienki, do rozmieszczenia armatury i wielkości brodzika. Oferta firm specjalistycznych różni się cenowo od oferty marketów budowlanych ale remontując kabinę prysznicową warto pamiętać, że ma ona nam służyć na lata więc może cena nie powinna być głównym wyznacznikiem. Często okazuje się, że nowa kabina nie pasuje rozmiarami do starego brodzika i ten także musi być wymieniony. Kiedyś produkowano brodziki żeliwne tak jak i wanny, teraz są one z kompozytu dużo lżejsze, nie odpryskuje emalia i w efekcie nie rdzewieją. 
Remontując kabinę prysznicową warto pamiętać by na łączeniu z brodzikiem użyć odpowiednich pianek uszczelniających, podobnie pod brodzikiem. Dobrej jakości kabina prysznicowa ma ciche kółka do przesuwania drzwi, wygodne uchwyty ale przede wszystkim bardzo dobre prowadnice i uszczelki przyścienne. Aby przymocować te uszczelki do ścian należy ściany odpowiednio przygotować i odtłuścić specjalnym środkiem. Remontując kabinę prysznicową warto pamiętać o tak wielu szczegółach, że może jednak lepiej wziąć fachowca. Dobry fachowiec doradzi przy wyborze kabiny, ma narzędzia do sprawdzenia czy brodzik jest dobrze wyważony i woda odpowiednio spływa ,a także do sprawdzenia pionu ścianek prysznica.
Z akcesoriami firmy Hafele Wykona całą pracę szybciej, czyściej, sprawdzi szczelność wszędzie gdzie jest to ważne. Nie trzeba będzie kupować całego dużego pojemnika pianki uszczelniającej bo on robi to swoją i liczy za tyle ile zużyje. No i w końcu dobry, szanujący się fachowiec, daje gwarancję na swoją pracę i można go wezwać gdyby jednak podczas użytkowania wyszły jakieś niedociągnięcia.

Fotografie:

dom

remont

wnętrze

wykończenie

akcesoria

meble

Twój komentarz